E-mail:  federica.markova@gmail.com      Telefon:  +420 603 841 964
Sledujte nás na facebooku:

Metamorfní technika-cesta proměny

Co je METAMORFNÍ TECHNIKA, neboli motýlí masáž? (dále jen MT)

MT je hluboce a trvale působící a zároveň jednoduchá a příjemná metoda pro uvolnění bloků vzniklých z traumat, strachů a stresů vytvořených v průběhu prenatálního vývoje a při porodu, kdy se formuje základní struktura – matrice naší bytosti.

Tyto bloky nevědomě, ale silně ovlivňují naše zdraví a blokují a omezují náš přirozený stav bytí a kvalitu a kvantitu naší životní energie. V praktickém životě se projevují na úrovni fyzických nemocí, psychické a citové nerovnováhy a různých stresů a poruch v chování.

MT je založená na principu uvolnění energie vyživující bloky vzniklé z psychických stresů plodu matky od početí do narození, které jsou zafixovány v paměti kořenových nervů po délce míchy/páteře.

Aplikuje se prostřednictvím jemných dotyků na reflexních zónách páteře (chodidla, ruce, hlava), kde je zachycena celá časová perioda prenatálního období – od početí po moment narození.

Chodidla – znamenají pohyb dopředu. „Co nejde vpřed, stagnuje, zaniká.“

Jejich ošetření nastartuje vnitřní změny, které se projeví na našem životním způsobu pohybu vpřed.

Ruce – znamenají akci, něco tvořit. „Vzít věci do vlastních rukou“. Ošetřením MT ovlivní naši schopnosti reagovat na životní změny a vyjádření sebe sama.

Hlava – centrum myšlení a plánování. MT působí na naše myšlenky, ovlivňuje schopnost myslet a být v našem životě iniciativní.

MT je vhodná pro děti i dospělé a můžeme ji aplikovat jak na sobě samých, tak druhým.

Další Účinky MT:

  • urovnání hyperaktivity a poruch pozornosti
  • sebeovládání,
  • agresivity,
  • pro zdravotně postižené,
  • pro těhotné maminky a zdraví vývoj jejich miminek

Nemá vedlejší účinky a dobře se doplňuje se všemi ostatními terapiemi.

Kdy a jak Metamorfní Technika vznikla?

Metamorfika se zrodila z výzkumů, které v 50. letech započal anglický naturopat a reflexolog žijící v italském Toskánsku Robert St. John s autistickými dětmi a s dětmi s Downovým syndromem.