E-mail:  federica.markova@gmail.com      Telefon:  +420 603 841 964
Sledujte nás na facebooku:

Těhotenská masáž

Těhotenská masáž a  aromaterapie pro nastávající maminky a pro novorozence.

    

Aromaterapie v období těhotenství, to je seance pro dva-pro ženu a její dítě. Vdechování příjemných vůní může mít pozitivní psychologický účinek, navodit dobrou náladu, vnitřní harmonii, duševní klid a pohodu. Může chránit ženu před nachlazením, zmenšit nepříjemné projevy toxikozy, přecitlivělosti na některé vůně, při zhoršení průběhu chronických onemocnění nebo zmírnit přízraky onemocněních nových (mdloby, nespavost, otoky, neuróza atd.).

AROMATERAPEUTICKÉ OŠETŘENÍ je velmi přínosné i v různých fázích porodu, bezprostředně po porodu a u kojících žen (např.stimulace tvorby mléka, mastitida, ragády bradavek).

Novorozenecké období se považuje za jedno z nejnebezpečnějších období života člověka. Aromaterapie disponuje možnostmi pomoci bez léků při některých patologických stavech novorozenců: suchá kůže, opruzeniny, omfalitida, neklid, koliky, nachlazení, meteorismus atd..

Jednoduché jemné masážní postupy mohou pomoci zmírnit řadu těhotenských obtíží. Masáž zad je obzvlášť prospěšná během porodu. Masáž páteře zvýší její pružnost během prvních tří měsíců. Silná páteř je nutností, protože pomáhá ženě nosit váhu navíc. Je také prevencí shrbených zad. Masáž posiluje i nervy a správné fungování nervového systému, pomáhá plodu růst a vyvíjet se.

Základní masáž éterickými oleji je vhodně upravena pro aplikaci těhotným ženám.